Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas ,,Baltų literatūros savaitė-2020’’ Jiezno gimnazijoje

   ,,Beliko lapų tiktai du šiame senajam kilties medy“ (L. Azarova)

   Iš senojo kilties medžio baltų liko tik latviai ir lietuviai, todėl privalu išlaikyti mūsų istoriją bei kultūrą, kalbą, domėtis kaimynais, bendrauti, palaikyti vieni kitus. Tam labai pasitarnauja „Baltų literatūros savaitė“ – tarptautinis Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projektas, kviečiantis atsiverti vienybę kuriančiai draugystei.

   Už šį projektą esame dėkingi iniciatoriams bei partneriams: Jonavos rajono Žeimių mokyklai-daugiafunkciam centrui ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodiniam būreliui, Vytauto Didžiojo universitetuiLatvijos Respublikos ambasadai LietuvojeLietuvos Respublikos ambasadai LatvijojeJonavos rajono savivaldybeiLatvijos Nacionaliniam kino centruiLietuvos kino centrui.

   Prienų r. Jiezno gimnazija šiame projekte dalyvauja jau trečią kartą. Šiemet, 2020–aisiais, Savaitės renginius (rugsėjo 21–25 d.) pradėjome bibliotekoje surengdami parodą ,,Mūsų sesė – Latvija, mūsų broliai – latviai“. Baltų vienybės dieną – rugsėjo 22-ąją – minėjome sustoję į ,,gyvąją pradinukų širdelę“ ir stebėdami latvių animacinį filmą ,,Jokūbas, Mimi ir kalbantys šunys“. Trečiadienį į tradicinį protmūšį, šįkart skirtą Latvijai, bibliotekoje rinkosi mokytojai.

   Visą savaitę gimnazijoje vyko įvairios veiklos – priešmokyklinukai klausėsi pasakos „Senelio pirštinė“ ir margino iš popieriaus iškirptas pirštines, o pradinukai patys skaitė iš latvių kalbos išverstas knygas („Aukso žirgas“, Zanės Zustos „Ūkė Pūkė“, „Gražiausios latvių pasakos“, Anos Saksės „Pasakos apie gėles“ bei „Šimtas latvių liaudies pasakų“) ir piešė joms iliustracijas. Moksleivių piešinių paroda papuošė bibliotekos prieigas. Ketvirtadienį šeštokai dalyvavo integruotoje mokytojos Zitos Zencevičienės ir bibliotekininkės Vitalijos Rūdienės vestoje lietuvių ir latvių kalbų pamokoje ,,Trumpai apie latvių kalbą“, kurios metu pramoko keletą latviškų žodžių, susipažino su kaimyninės šalies kultūra, istorija, geografija, lankytinomis vietomis. Į projekto veiklas aktyviai įsitraukė pradinukų bei priešmokyklinukų, anglų kalbos mokytojos.

   Savaitės renginiai atvėrė duris į kaimynų literatūros pasaulį, todėl, jeigu ir ateityje ši veikla nenutrūks, mielai joje dalyvausime. Dėkojame projekto rėmėjams ,,Kavos Draugas“,,Fėjos namai“, ,,Sapiegos klinika“, ,,Glasseson“ , ,,Skaitmeninė rinkodara“,,Lonas“.