Baltų literatūros savaitė - 2022 ir Jiezno gimnazijoje

    Baltų literatūros savaitė  vyksta Latvijos ir Lietuvos mokyklose.

   Ir  Jiezno gimnazijoje jau penktą kartą ,,per kalbos asfaltą, žvyrą juodos baltų valtys“ (Vl. Braziūnas) yrės – mokykloje šurmuliavo Baltų literatūros savaitė-2022. Šio tarptautinio       projekto tikslas – populiarinti skaitymą, giminiškų tautų – Lietuvos ir Latvijos – literatūrą, kultūrą, tarpkultūrinius ryšius, bendradarbiavimą, gerinti mokinių skaitymo gebėjimus.

     Pasipuošėme savo darytomis tautinėmis Lietuvos ir Latvijos vėliavėlėmis, bibliotekoje ir jos prieigose veikė 3 parodos, skirtos sesei Latvijai ir broliams latviams.

     Priešmokyklinukai ir pradinukai išklausė ar patys skaitė bei iliustravo A. Saksės  pasaką ,,Atbulija“, latvių pasakas ,,Pyragas“ bei ,,Ąžuolas ir grybas“.

     Rugsėjo 22-ąją-Baltų vienybės dieną-mokytojai kartu su mokiniais dalyvavo protmūšyje

   ,,Mūsų sesė Latvija“, per istorijos pamoką penktokai susipažino su Latvijos istorija, jos regionais ir jų tautiniais kostiumais, su lietuvių kalbos mokytoja N. Kuliešiene penktokėliai pramoko pasisveikinti, prisistatyti, keletą skaitvardžių, vertė latvišką tekstą.

     Septintokai, vadovaujami mokytojos N. Bisikirskienės, perskaitę latviškų pasakų apie maisto gaminimą knygą ,,Baltasis lokiukas“, gamino ir degustavo latviškus patiekalus.

     Patys didžiuodamiesi esą baltai, šią savaitę bandėme, anot Vl. Braziūno, ,,išsprogdinti latvių sieną“.

    Dėkojame tarptautinio mokyklų bibliotekų projekto ,,Baltų literatūros savaitė 2022‘‘ organizatoriams, partneriams, rėmėjams.

     Renginio organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla – daugiafunkcis centras, Vytauto Didžiojo Universitetas, 

     Projekto partneriai: Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Šiaulių turizmo informacijos centras, Projektas ,,Baltų kelias”.

     Projekto rėmėjai: Kavos Draugas, RTTAX, Save24, Glasses on, Sapiegos klinika .  

Projekto koordinatorė gimnazijoje  bibliotekininkė Vitalija Rūdienė