Baltų literatūros savaitė - 2023 Jiezno gimnazijoje

   Jau šeštą kartą Jiezno gimnazija dalyvauja Tarptautinio projekto ,,Baltų literatūros savaitė‘‘ veiklose. Minint latvių poeto ir rašytojo I. Zieduonio 90 metų jubiliejų, šie metai Latvijoje paskelbti Imanto Zieduonio metais.   Paminėjome šį jubiliejų ir mes:  penktokai -,,Gyvenimo spalvų‘‘ pamokoje nagrinėdami I. Zieduonio ,,Pilkąją pasaką‘‘ suprato, jog pilka spalva padeda kitoms spalvoms būti matomoms,  kaip ir žmonėms būti pastebėtiems, matomiems, įvertintiems, kai šalia yra  tų , kurie padeda išryškėti kitų gerosioms savybėms ar talentui. Pamokoje vaikai pradėjo pažintį su latviškais spalvų pavadinimais,  savo mėgstamiausia spalva  dekoravo ornamentus, iš kurių bibliotekos prieigose  surengta paroda.

  Mūsų mokyklos antrokai  perskaitę  ,,Meškiukų pasaką‘‘, iliustravo pasaką, atliko užduotis, ragavo pelynų arbatos,  liūliavo savo meškiukus dainuodami latvišką lopšinę.

 Įspūdingiausia ir įsimintiniausia buvo ,,meškiška‘‘ diena trečiokams. Perskaičius ,,Meškiukų pasaką‘‘, bibliotekoje vyko vaistažolių arbatų  degustacija (nuo medetkos iki pelyno), uogienių ragavimas (skaniausia pripažinta braškių uogienė), lopšinės dainavimas meškiukams ir kt.

 Šiemet savaitės metu pravesta daug ,,latviškų‘‘ pamokų: ketvirtokai paminėjo Baltų vienybės dieną, susipažino su Latvija . Per istorijos pamoką, minėdami Baltų vienybės dieną, penktokai  susipažino su Latvijos istorija, jos regionais ir tautiniais kostiumais. Šeštokai, vadovaujami technologijų mokytojos N. Bisikirskienės , pagal knygą vaikams apie maisto gaminimą ,,Baltasis lokiukas‘‘ gamino ir degustavo latviškus patiekalus.

 Bibliotekoje buvo parengtos dvi parodos-,,Mūsų sesė –Latvija, mūsų broliai-latviai‘‘ ir ,, …mes stiprūs šaknyse, tvirti viršūnėse“  (O. Gūtmanis), skirta pažinčiai su latvių literatūra. Mokyklos bendruomenei-mokytojams ir mokiniams- vyko protų mūšis ,,Apie Latviją“.

Dėkojame projekto organizatoriams: Vytauto Didžiojo universitetas: https:// www.vdu.lt/lt/

Projekto partneriams: asociacijai ,,Lietuvos ir Latvijos forumas“

Latvijos Respublikos ambasadai Lietuvoje: https://www2.mfa.gov.lv/vilnius/aktualitates

Lietuvos Respublikos ambasadai Latvijoje: https://lv.mfa.lt/lv/lt/

Zieduonio muziejui: https://www.ziedonamuzejs.lv/lv

    Projekto rėmėjams :

Kavos Draugas: https://www.kavosdraugas.lt/

Glasses on: https://glasseson.lt/

Lonas : https://www.lonas.lt/lt/

Sapiegos klinika: https://www.sapiegosklinika.lt/

 

                                                                                                                                                                                     Projekto koordinatorė mokykloje Vitalija Rūdienė