COVID-19 PREVENCIJA PRIENŲ R. JIEZNO GIMNAZIJOJE

SAUGUMO SĄLYGOS

1.      Jei prastai jaučiatės – LIKITE NAMUOSE

Jei jaučiate ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomus (pvz.: pasunkėjęs kvėpavimas, karščiavimas 37,3 °C ir daugiau, sloga, kosulys) – likite namuose. Skambinkite į karštąją liniją telefonu 1808 ir užsiregistruokite tyrimui.

2.      STEBĖKITE SIMPTOMUS

Į ugdymo įstaigą, mokiniai ir darbuotojai turintys 37,3 °C ir daugiau temperatūros neįleidžiami.

·         Jei darbuotojui pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz.: pasunkėjęs kvėpavimas, karščiavimas 37,3 °C ir daugiau, sloga, kosulys), jis nedelsdamas turi palikti ugdymo patalpas ir kreiptis konsultacijos į karštąją liniją tel. 1808.

·         Jei vaikui pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz.: pasunkėjęs kvėpavimas, karščiavimas 37,3 °C ir daugiau, sloga kosulys), jis nedelsdamas izoliuojamas mokykloje, apie tai informuojami jo tėvai.

·         Asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu į švietimo įstaigą atvykti draudžiama. Jie gali mokytis ar dirbti nuotoliniu būdu.

3.      DĖVĖKITE APSAUGINES VEIDO PRIEMONES

Kaukė privalo dengti nosį ir burną, būti prigludusi prie veido. Kaukę keisti kas 4 val.  arba kaukei sudrėkus. Panaudotą kaukę paimkite už galinių raištelių, įdėkite į maišelį ir išmeskite.

4.      PLAUKITE RANKAS

Laikykitės rankų higienos. Plaukite rankas prieš valgį, grįžus iš lauko, pasinaudojus tualetu. Rankas plaukite su muilu ir vandeniu apie 40-60 sekundžių. Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, naudokite rankų dezinfekavimo priemones.

5.      LAIKYKITĖS SAUGAUS ATSTUMO

Laikykitės saugaus 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių. Venkite buvimo žmonių susibūrimo vietose arba ribokite buvimo tokiose vietose trukmę.

6.      LAIKYKITĖS KOSĖJIMO / ČIAUDĖJIMO ETIKETO

Kosėkite ar čiaudėkite prisidengę vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę.

Rekomenduojama ugdymo įstaigų darbuotojams ir vyresniems nei 12 metų mokiniams savanoriškai skiepytis.

Daugiau informacijos apie švietimo įstaigų darbą pandemijos sąlygomis www.mokyklabecovid.lt