COVID-19 PREVENCIJA PRIENŲ R. JIEZNO GIMNAZIJOJE

2021–2022 m. m. ugdymas vyksta kontaktiniu būdu, laikantis Operacijų vadovo sprendimu patvirtintų saugumo priemonių, pagrindinės jų:

  • socialinės distancijos, klasių, grupių, srautų nesimaišymo principų laikymasis;
  • sudaromos sąlygos rankų higienai ir dezinfekcijai;
  • kaukių dėvėjimas uždarose patalpose;
  • intensyvus patalpų vėdinimas ir dezinfekcija.

 

SVARBU! Jei Jums ar Jūsų šeimos nariams nustatyta COVID-19 infekcija, nedelsiant  informuokite ugdymo įstaigą tel. 8 319 57118 arba +370 678 72322.

 

Nepasiskiepiję mokiniai, dėl jų pačių ir visų saugumo, siekiant išlaikyti kontaktinį ugdymą, gali dalyvauti savikontrolės savanoriškame testavime.

Ugdymo proceso metu savanoriškas testavimas savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais yra nemokamas ir vykdomas Gimnazijoje.

 

Antigeno testo atlikimo savikontrolės tikslais instrukcijos su titrais:


SAUGUMO SĄLYGOS

 

1.      Jei prastai jaučiatės – LIKITE NAMUOSE

Jei jaučiate ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomus (pvz.: pasunkėjęs kvėpavimas, karščiavimas 37,3 °C ir daugiau, sloga, kosulys) – likite namuose. Skambinkite į karštąją liniją telefonu 1808 ir užsiregistruokite tyrimui.

2.      STEBĖKITE SIMPTOMUS

Į ugdymo įstaigą, mokiniai ir darbuotojai turintys 37,3 °C ir daugiau temperatūros neįleidžiami.

·         Jei darbuotojui pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz.: pasunkėjęs kvėpavimas, karščiavimas 37,3 °C ir daugiau, sloga, kosulys), jis nedelsdamas turi palikti ugdymo patalpas ir kreiptis konsultacijos į karštąją liniją tel. 1808.

·         Jei vaikui pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz.: pasunkėjęs kvėpavimas, karščiavimas 37,3 °C ir daugiau, sloga kosulys), jis nedelsdamas izoliuojamas mokykloje, apie tai informuojami jo tėvai.

·         Asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu į švietimo įstaigą atvykti draudžiama. Jie gali mokytis ar dirbti nuotoliniu būdu.

3.      DĖVĖKITE APSAUGINES VEIDO PRIEMONES

Kaukė privalo dengti nosį ir burną, būti prigludusi prie veido. Kaukę keisti kas 4 val.  arba kaukei sudrėkus. Panaudotą kaukę paimkite už galinių raištelių, įdėkite į maišelį ir išmeskite.

4.      PLAUKITE RANKAS

Laikykitės rankų higienos. Plaukite rankas prieš valgį, grįžus iš lauko, pasinaudojus tualetu. Rankas plaukite su muilu ir vandeniu apie 40-60 sekundžių. Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, naudokite rankų dezinfekavimo priemones.

5.      LAIKYKITĖS SAUGAUS ATSTUMO

Laikykitės saugaus 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių. Venkite buvimo žmonių susibūrimo vietose arba ribokite buvimo tokiose vietose trukmę.

6.      LAIKYKITĖS KOSĖJIMO / ČIAUDĖJIMO ETIKETO

Kosėkite ar čiaudėkite prisidengę vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę.

 

Rekomenduojama ugdymo įstaigų darbuotojams ir vyresniems nei 12 metų mokiniams savanoriškai skiepytis.

 

Daugiau informacijos apie švietimo įstaigų darbą pandemijos sąlygomis www.mokyklabecovid.lt

 

Aktuali informacija ugdymo įstaigų bendruomenei apie COVID-19 https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/metodine-ir-kita-informacija/metodine-covid-19-valdymo-medziaga-video-ir-kt/ugdymo-istaigu-bendruomenei-apie-covid-19