Get Adobe Flash player

,,Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Jau dvidešimtą kartą šioje skaitymo šventėje dalyvauja ir Lietuvos bibliotekos.‘‘ Projekte dalyviai- Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Islandijos, Estijos, Latvijos, Alandų ir Farerų salų, Grenlandijos, Rusijos   ir kt. bibliotekos.

Į daugiau kaip 500 šiemet užsiregistravusių Lietuvos bibliotekų būrį įsijungė ir Jiezno gimnazijos biblioteka. Tai jau ilgalaikė mūsų mokyklos bibliotekos tradicija.

Savaitę pradėjome Šviesos ir žodžio švente-garsiniais skaitymais. Šiemet išskirtinis dėmesys skiriamas suomių literatūrai, nes minimos 100-osios Suomijos nepriklausomybės metinės. Skaitėme suomių autoriaus Mauri Kunno ,,Lobių salą“ .

     Šių metų tema-Šiaurės salos. Gyvenimas saloje yra ypatingas. Sala žmogų izoliuoja, bet tuo pačiu stipriai vienija ten gyvenančius. Gyventi atskirtyje nėra lengva, tačiau toks gyvenimas gali būti ir privilegija. Daugiaplaniame siurrealistiniame paveiksle- estų dailininkės Reginos Luk- Tomperės sukurtame plakate   regime po ilgų kelionių grįžtantį laivą, pasiekiantį savo krantus. Laivo stiebas sužaliuoja ir apsipila kriaušės žiedais. Medis-gyvenimo simbolis, tai laivas, parplaukęs namo. Antrame plane -raudonasis vienuolynas, tvirtovės, maži nameliai, pasakojantys mums apie skirtingas visuomenes, bendruomeniškumą ir atskirtį.

Antroji šios savaitės diena ypatinga- Pepės, Karlsono, Mijo, Madikės...,,mamos‘‘ ir mūsų draugės- Astridos Lindgren 110-asis gimtadienis. Pradinukai, susirinkę bibliotekon, peržiūrėjo pristatymą ,,Astrida Lindgren yra visų “ ir susikovė protų mūšyje. Mišrios mažųjų knygos mylėtojų komandos atsakinėjo į klausimus apie A. Lindgren gyvenimą, pamėgius, kūrybą.   Daugelis renginio dalyvių raštu pasižadėjo iki mokslo metų pabaigos perskaityti bent vieną dar neskaitytą rašytojos knygą. Protmūšio dalyviai iš rašytojos gimtadienio išsinešė padėkas ir kuklias atminimo dovanėles.

Trečiadienį bibliotekoje vyko tradicinis vyresniųjų (mokinių, mokytojų, darbuotojų, miestelio gyventojų) protų mūšis ,,Kaip pažįsti kaimynus“, skirtas Skandinavijos šalims.

   Penktadienį šeštokų integruotoje literatūros ir dailės pamokoje ,,Iliustruojame A. Lindgren‘‘ vyr. mokytoja A. Jusienė supažindino su iliustracijos sąvoka, vyr. bibliotekininkė V. Rūdienė- su A. Lindgren biografija, kūryba, įdomiais gyvenimo faktais. Įtvirtindami žinias, šeštokai susikovė protų mūšyje Mokiniai per savaitę pasižadėjo iliustruoti mėgstamus švedų klasikės kūrinius, kurių paroda papuoš biblioteką.

Savaitė baigėsi trečiokų, jų tėvelių bei globėjų , sesučių ir broliukų vakaru mokykloje, kurį rengė trečiokų mokytoja Roma Kandrotienė ir vyr. bibliotekininkė Vitalija Rūdienė.

                                                                     Savaitės renginių koordinatorė Vitalija Rūdienė

ssbsssbs1100 9791

ssbs3

Nėra paveikslėlių