Vaivorykštė be lietaus ir saulės

    Fizikos būrelio ,,Įdomūs fizikos bandymai“ nariai ir gimnazijos II–IV kl. mokiniai su fizikos mokytoja Vilma Mekionyte lapkričio 22 d. vyko į KTU netradicinę pamoką. Pamokos tikslas – savo įgytas ir išmoktas  fizikos žinias stebėti  praktikoje ir bandymuose. Atidžiai stebėjome septynis bandymus:

        1. Šviesos lūžis ir atspindys
        2. Visiškas vidaus atspindys
        3. Šviesolaidžiai
        4. Baltos šviesos sklidimas per prizmę
        5. Magnetai , magnetų sąveika
        6. Muilo burbulų įkrovimas elektra
        7. Įvairių spalvų lazeriai

    Kiekvienas bandymas buvo kruopščiai ir tiksliai pristatytas. Turėjome galimybę  iš arti pažvelgti, paliesti bandymų prietaisus ir kai kuriuos net išbandyti. Taip pat galėjome išsamiai pasikalbėti su bandymus demonstruojančiais dėstytojais, kurie labai įtikinamai  ir aiškiai pasakojo, kokius fizikos dėsnius reikia žinoti, norint paaiškinti kiekvieną iš bandymų.
    Labiausiai patiko įvairių spalvų lazeriai: raudoni, mėlyni, žali. Sužinojome, kad kol kas  nėra baltos spalvos lazerio, o jei ir būtų, mes jo nematytume. Buvo įdomu stebėti, kaip muilo burbulai įelektrinti atšoko nuo elektros ,,burbulo“. Įsitikinome, kad magnetai gali vienas kitą stumti arba traukti. Matėme vaivorykštę ne per lietų ir nešviečiant saulei, o sklindant šviesai per stiklinę prizmę. Pasirodo per ,,stiklo siūlą“ galima skaityti – tai šviesolaidis, o vandens telkinyje bet koks šviesos šaltinis gali šviesti, bet negali išeiti į paviršių. Nori ,,sulaužyti šviesą“, tai gali padaryti vandenyje.
    Todėl norint sužinoti tokių įdomių ir žiauriai fantastiškų dalykų reikia:

        1. Lankyti fizikos pamokas;
        2. Įdėmiai klausytis mokytojo;
        3. ,,Nevarvinti smegenų prie telefono”, o mokytis.

    O tada galima  pagilinti ir pasitikrinti savo įgytas fizikos  žinias  tokiose  netradicinėse pamokose.

 Gimnazijos I klasės mokinės Monika Vaitulionytė, Kamilė Paškevičiūtė, Raminta Kardokaitė