Vaivorykštė ne per lietų ir nešviečiant saulei

(Netradicinė pamoka KTU ( Kauno Technologijų Universiteto ) fizikos laboratorijoje)

    Fizikos būrelio ,,Įdomūs fizikos bandymai“ nariai ir II – IV kl. mokiniai su fizikos mokytoja Vilma Mekionyte lapkričio 22 d. vyko į KTU netradicinę pamoką. Pamokos tikslas: savo įgytas ir išmoktas fizikos žinias stebėti praktikoje ir bandymuose. Atidžiai stebėjome septynis bandymus: šviesos lūžis ir atspindys; visiškas vidaus atspindys; šviesolaidžiai; baltos šviesos sklidimas per prizmę; magnetai; magnetų sąveika. Muilo burbulų įkrovimas elektra.Įvairių spalvų lazeriai. 

   Kiekienas bandymas buvo kruopščiai ir tiksliai pristatytas. Turėjome galimybę iš arti pažvelgti, paliesti bandymų prietaisus ir kai kuriuos net išbandyti. Taip pat galėjome išsamiai pasikalbėti su bandymus demonstruojančiais dėstytojais, kurie labai įtikinamai ir aiškiai pasakojo, kokius fizikos dėsnius reikia žinoti, norint paaiškinti kiekvieną iš bandymų.

   Labiausiai patiko įvairių spalvų lazeriai: raudoni, mėlyni, žali. Sužinojome, kad kol kas  nėra baltos spalvos lazerio, o jei ir būtų, mes jo nematytume. Buvo įdomu stebėti, kaip muilo burbulai įelektrinti atšoko nuo elektros ,,burbulo“. Įsitikinome, kad magnetai gali vienas kitą stumti arba traukti. Matėme vaivorykštę ne per lietų ir nešviečiant saulei, o sklindant šviesai per stiklinę prizmę. Pasirodo per ,,stiklo siūlą“ galima skaityti – tai šviesolaidis, o vandens telkinyje bet koks šviesos šaltinis gali šviesti, bet negali išeiti į paviršių. Nori ,,sulaužyti šviesą“, tai gali padaryti vandenyje.

  Todėl norint sužinoti tokių įdomių ir žiauriai fantastiškų dalykų reikia:

  1. Lankyti fizikos pamokas;
  2. Įdėmiai klausytis mokytojo;
  3. ,,Nevarvinti smegenų prie telefono“, o mokytis.

O tada galima pagilinti ir pasitikrinti savo įgytas fizikos žinias tokiose netradicinėse pamokose.

 Monika  Vaitulionytė, Kamilė Paškevičiūtė,  Raminta Kardokaitė,

I klasės mokinės