Ketvirtokų pasakų popietė

     Neišsigandę vasario pabaigos šalčių, vasario 26 d.  Jiezno gimnazijos ketvirtokai susirinko į tradicinę pasakų popietę.  Šiemet ji buvo  skirta garsaus  prancūzų pasakininko  Š. Pero 390-osioms metinės.

   Mokinukai susiskirstė į „ geometrines“ komandas su lietuviškų daiktavardžių priesagomis ir tapo  – KVADRATAIČIAIS,  STAČIAKAMPIUKAIS, SKRITULYČIAIS  bei TRIKAMPĖLIAIS.

Na ir prasidėjo varžybos…

     Popietės dalyviai  įrašinėjo praleistus žodžius pasakų pavadinimuose, atsakinėjo į klausimus iš

„ Pelenės“, „Miegančiosios gražuolės“,  „ Rikio Kuodžio“, „Nykštuko“, „Batuoto katino“ ir kitų

 Š. Pero pasakų, bibliotekos lentynose ieškojo pasakų knygų, dėliojo dėliones.

     Renginio pabaigoje ketvirtokai virto aktoriais – mimais ir be žodžių vaizdavo vilką, praryjantį  senelę, gaidelį, išmušantį vištelei akelę, kvailutę, purtančią obuolius, Joniuką, atsigėrusį iš pėdos ir pavirtusį aviniuku.

  Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiai Š. Pero pasakas prisiminė „ Stačiakmpiukai“, daug žinojo „ Skritulyčiai“, „Kvadrataičiai“ bei „Trikampėliai“. Mokinukai buvo apdovanoti diplomais ir padėkos raštais bei  kukliomis dovanėlėmis.

  Ir ateity vasaris mūsų bibliotekoje bus skirtas aktyvesniam pasakų skaitymui, vyks tradicinė  ketvirtokų pasakų popietė.

 

                                                                              Vyr. bibliotekininkė Vitalija Rūdienė