„LATVIŠKA SAVAITĖ“

   Paskutiniąją 2018-ųjų kovo savaitę Jiezno gimnazija  dalyvavo tarptautinio mokyklų bibliotekų projekto  „Baltų šalių literatūros savaitė/ Baltu valstu literatūras nedela“, skirto Lietuvos valstybės  atkūrimo 100-mečiui ir Latvijos nepriklausomybės  paskelbimo 100-mečiui, veikloje. Projektas orientuotas į dviejų išlikusių baltiškų valstybių literatūrą, istoriją, geografiją, tarpkultūrinius ryšius.

 Šią savaitę  gimnazijoje skelbėme „ Beliko lapų tiktai du  šiame senajam kilties medy…“

(L. Azarova)

    „Lai dzivo Latvija!”- tokia geografijos pamoka vyko aštuntokams pirmadienį. Atlikę įdomias ir žaismingas mokytojos metodininkės Laimutės Grigaliūnienės ir gimnazijos 1 klasės mergaičių  parengtas užduotis, mokiniai praplėtė savo akiratį,  pagilino žinias apie sesę Latviją.

  Antradienį ketvirtokai, vadovaujami vyr. mokytojos Danutės Acuvienės ir vyr.  bibliotekininkės Vitalijos Rūdienės, pynė  GĖLIŲ VAINIKĄ SESEI LATVIJAI 100-MEČIO PROGA.  Iš anksto namuose perskaitę  Annos Saksės „Pasakas apie gėles“, pamokoje išklausę ir pažiūrėję parengtą pristatymą  apie kaimyninę valstybę ir gėles, pradinukai atsakinėjo į klausimus, sprendė kryžiažodį, gamino Latvijos vėliavėles. Įvertinę savo indėlį į grupės darbą, nuspalvino gėles, iš kurių nupynė vainiką sesei Latvijai.

  Šią savaitę  kitoks buvo ir tradicinis  trečiadieninis  kassavaitinis bibliotekoje vykstantis   mokyklos bendruomenes  narių protmūšis. Šįkart  jis buvo skirtas  BRALIUKAMS latviams. Mokiniai, mokyklos darbuotojai, mokytojai : „Auksinio šešeto“, „Pacukų“ (Pacų ainių), „Koks skirtumas“ ir „Nieko rimto“ komandos (21 dalyvis) neakivaizdžiai apkeliavo Latviją, prisiminė jos įžymybes, istoriją, literatūrą.

  Ketvirtadienį istorijos vyr. mokytoja Nijolė Aleškevičienė ir vyr. bibliotekininkė septintokams, aštuntokams,  gimnazijos 1 ir 3 klasės mokiniams vedė integruotas pamokas apie Latviją, jos istoriją.  Mokiniai sprendė kryžiažodžius, sudarinėjo klausimus apie Latviją, ,,kovėsi“ protų mūšyje.

 Tradicinis pasakų penktadienis priešmokyklinukams -PPP-šią savaitę irgi buvo išskirtinis. Mažieji klausė mokytojos Jurgitos Valatkienės ir vyr. bibliotekininkės skaitomų latviškų pasakų, vartė latviškų pasakų knygeles, aptarė jų iliustracijas. Patys mažiausieji užbaigė gimnazijoje vykusį tarptautinį projektą , skirtą dviejų sesių-Latvijos ir Lietuvos- garbingiems jubiliejams.

  Baltų šalių literatūros savaitės metu baltiškosios – latviškos ir lietuviškos-  dvasios  įkvėpė 131 Jiezno gimnazijos bendruomenės narys.  Manome, kad  senajam kilties medy abu šie lapai dar ilgai žaliuos.